EDUGRANT

Úvod » O škole » Projekty » EDUGRANT

projekt-edugrant (jpg)

Inovativní výuka obrábění a 3D tisku

Naše škola byla vybrána k podpoře v rámci EDUGRANT, díky němuž jsme získali vybavení pro inovaci výuky.

K naplnění cíle projektu bude využito jednak sestavy cvičného celokovového CNC soustruhu s řídícím systémem TCTControl a celokovové 4-osé turn/mill sestavy a jednak souboru pěti 3D tiskáren.

Cvičných CNC soustruhů bude využito k inovaci výuky žáků oborů strojního zaměření, zejména pak žáků oboru mechanik seřizovač.

Souboru 3D tiskáren bude využito k inovaci výuky žáků oborů jak strojního, tak stavebního zaměření, zejména pak žáků oboru mechanik seřizovač a mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení.

Soustruhy i tiskárny obohatí stávající konvenční vybavení o prvky moderní technologie a umožní žákům realizovat konstrukční cvičení s výstupy, které doposud v rámci stávajícího vybavení nebylo možné realizovat.

Více informací o grantu pro školy je k dispozici na https://edugrant.cz/